-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Thaçi, në këmbë nëpër bjeshkët e Prevallës

thaci ne prevall me barinKryeministri në detyrë i Kosovës, Hashim Thaçi përkundër që vendi është në një udhëkryq politik, ai ka gjet kohë të lirë.

Ai këtë kohë të lirë e ka shfrytëzuar duke ecur nëpër bjeshkët e Prevallës.
Për më tepër, ne ju sjellim edhe postimin e tij të plotë në Facebook:

Në bjeshkët e bukura të Prevallës, gjatë ecjeve të mija të zakonshme, diku në lartësi mbidetare prej 1800 metra takova Zekë Morinën nga Grazhdaniku i Prizrenit. Ishte blegtor i 400 deleve që i kishte sjellë në stanin e tij. Më qerasi me një kafe për tu falënderuar si tha, për pagesat që u kemi bërë prej 10 euro për krerë dele. Që në fillim të bisedës më tha që ka mirëpritur Misionin e Ri dhe me padurim pret vendimin të paguajmë nga 25 euro për krerë dele.

Më Shumë

Puhi

Enver Sulaj Petalet të bien mbi qerpikë S’ke sy As veshë Buzëqeshja të ndjekë si hije. Lehtë mbi faqe Të bie dora S’e ndjen zjarrin. Si dje, sot, në çdo mot Rrjedhë koha Na...

Acari kaplon Kosovën, moti për 5 ditët e ardhshme

Moti i thatë dhe acartë, me më shumë intervale me diell gjatë javës në vijim. Nuk parashihen kushte për të reshura, eventualisht ndonjë rrebesh të...

Lajmet e Fundit