-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Thaçi: E respektojë vendimin e Gjykatës Kushtetuese

thaci ne malisheveePak kohë nga publikimi zyrtarë i vendimit të Gjykatës Kushtetuese, që i njeh partisë fituese të drejtën për dy mandate, kryeministri në detyrë Hashim Thaçi, ka përshëndetur vendimin dhe ka theksuar se e respekton plotësisht këtë vendim.

Postimi i plotë i Thacit në facebook:

`Sapo mora Vendimin e Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kosovës që e përcakton fituesin e zgjedhjeve dhe të drejtën e mandatarit për formimin e institucioneve të reja, sipas Nenit 95, paragrafi 4 të Kushtetutës si dhe Ligjit për Zgjedhje të Përgjithshme që përcakton qartë mënyrën dhe afatet e krijimit të koalicioneve. E respektoj këtë vendim plotësisht. HTH`

Më Shumë

Prizren, arrestohet dhe lirohet në procedurë të rregullt i dyshuari për ngacmim seksual të një gruaje

Një rast i ngacmimit seksual është raportuar se ka ndodhur dje në Prizren. Policia e Kosovës ka arrestuar një person i cili dyshohet se ka...

Studiuesi amerikan: Turqia ka fuqi të përshpejtojë anëtarësimin e Kosovës në NATO

Profesori dhe studiuesi amerikan, Chris Dolan, tha se takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është hap...

Lajmet e Fundit