3.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Vazhdojnë punimet për Muzeun e Dëshmorëve në Landovicë

Drejtoria e Turizmit dhe Zhvillimit Ekonomik (DTZHE) në Prizren njofton se punimet për restaurimin e Kompleksit Memorial të Dëshmorëve në Landovicë, po vazhdojnë me ritëm të përshpejtuar.

“Aktualisht, në këtë kompleks janë duke u zhvilluar punime të ndryshme për restaurimin e tërësishëm të objektit. Përfundimi i projektit do të bëhet sipas afatit të kontratës dhe ky kompleks do të funksionalizohet së shpejti si Muze i Dëshmorëve”, thuhet në njoftim./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Tri ditë para dasmës i vdiq babai, Totaj: Cermonia e dasmës u shndërrua në cermoni mortore

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pasur një rrëfim tejet personal dhe emocional në emisionin “Kendiv”. Ai foli për familjen, sfidat, momentet e lumtura...

Avdiu pas dhunimit të së miturës në Suharekë: Kosova nuk është vend i sigurtë për gra

Analistja, Zana Avdiu ka reguar në lidhje me dhunimin e të miturës në Suharekë. Ajo përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Kosova nuk është...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit