22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Vazhdon seanca e Kuvendit të Kosovës

KuvendiKosoves5-27Sot do të vazhdojë seanca e Kuvendit të Kosovës, ku pritet të miratohet raporti i Auditorit të Përgjithshëm për vitin 2012.

Në vazhdimin e seancës së sotme do të formohet Komisionit Ad-hoc për përzgjedhjen e dy anëtarëve të Komisionit të Pavarur për Media, Komisioni Ad-hoc për përzgjedhjen e kandidatëve për anëtarë të Këshillit të Pavarur Mbikëqyrës të Shërbimit Civil të Kosovës.

Po ashtu, pritet të emërohen anëtarët e Organit Përzgjedhës të Pavarur për zgjedhjen e kryesuesit, anëtarët e Organit Shqyrtues të Prokurimit, anëtarët e Bordit të Agjencisë Kosovare të Pronës, si dhe emërimi i dy anëtarëve të Bordit të RTK-së./Kosovapress/

Më Shumë

Kurti – Fejzës: Në ditët e errëta të robërisë, na keni frymëzuar e ngushëlluar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, mori pjesë mbrëmë në koncertin e këngëtares së mirënjohur, Shkurte Fejza, “50 vjet zëri i kombit”, në 50- vjetorin...

Sot shënohet Dita e Çlirimit të Prizrenit

Me aktivitete të ndryshme do të shënohet sot Dita e Çlirimit të Prizrenit. Data: 12.06.2024 Programi i aktiviteteve: Ora 09:00: Seanca Solemne e Kuvendit të Prizrenit ...

Lajmet e Fundit