16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Vehapi e Kryeziu bëjnë garë me Latifin për premtime në Rahovec

Kandidati i PDK-së për kryetar të Rahovecit, Idriz Vehapi, dhe ai i LDK-së, Ibrahim Kryeziu, kanë ndryshuar fjalët për buxhetin për bujqësi, thotë kandidati i AAK-së për këtë post, Smajl Latifi.

Përderisa në debatin e parë ata e kanë përqeshur zotimin e kandidatit të AAK-së, Smajl Latifi, se buxhetin për bujqësi do ta bëjë 1 milion euro, ata tani thonë ndryshe.

Tani ata thonë se ky buxhet mund të shkojë edhe në 2 milionë euro.

Mbi 14 mijë banorë të Rahovecit përfitojnë nga rrjeti i ri elektrik

Qindra shtylla të reja të betonit, tok me përçuesit e rinj, tashmë gjarpërojnë nga Rahoveci, përgjatë vreshtave të kësaj komune, drejt fshatrave të thepisura...

Baldedaj nga AAK-ja kalon në LDK: Pa LDK-në nuk zhvillohet Prizreni

Ilir Baldedaj përmes një postimi në porfilin e tij ka bërë të ditur se rrugëtimin e tij politik do ta vazhdojë në Lidhjen Demokratike...

Lajmet e Fundit