11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

“Viva Fresh Store” ndihmon familjet e varfra në Prizren

viva fresh storeShoqata Humanitare “Nëna Tereze” në Prizren, do të shpërndajë ndihma humanitare për familjet e varfra.

Kryetar i Qendrës së Shoqatës në Prizren, Marash Berisha tha se ndihmat që do t’iu shpërndahen familjeve të varfra janë siguruar nga Ndërmarrja Tregtare “Viva Fresh Store”.
“Viva Fresh Store” është treguar zemërgjerë për t’i ndihmuar familjet me nevojë”, tha Berisha për TVO.

Sipas tij, numri i familjeve që kanë nevojë për ndihmë është i madh.
“Do të ndihmohen familjet më gjendjen më të vështirë ekonomike”.

Ai tregon se kërkesat e këtyre familjeve janë për gjëra elementare ushqimore.

Shoqata “Nëna Terezë”, edhe gjatë këtij viti do ta realizojë edhe projektin e ndërtimit të shtëpive për familjet e pastreha, ndihmë kjo e vazhdueshme e Shoqatës Nëna Terezë në Zvicër./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Shpërthen Munishi: Ademi është kryetar me 17 servilë, jemi të mjerueshëm

Trajneri Ismet Munishi e ka pranuar pjesën e vet të përgjegjësisë për gjendjen e mjerueshme të futbollit në Kosovë, si dhe i ka goditur...

Në këmbë nga Prizreni për në Tivar, kujtohet Masakra e Tivarit

Dy anëtarë të shoqatës bjeshkatare `Suhareka Hiking Club` janë nisur në këmbë nga Prizreni për në Tivar në shenjë kujtimi të 78 vjetorit të...

Babait

Lajmet e Fundit