33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

VV nga Sharri: Me Vetëvendosjen Mitrovica do të bashkohet

vv-3199Lëvizja Vetëvendosje ka bërë sot prezantimin e Alternativës Qeverisëse edhe në komunën e Sharrit. E po ashtu kjo lëvizje ka prezantuar edhe kandidatin e saj për deputet nga ky vend.
I bindur në fitore, ka qenë Rexhep Selimi, tash ish – deputet, i cili ka thënë se Vetëvendosje çdo ditë po rritet.

“Alternativa Qeverisëse do të jetë programi qeverisës e për këtë duhet ta kthejmë datën 8 qershor, në datën e fitoren e Lëvizjes Vetëvendosje”, ka thënë Selimi

Selimi ka premtuar se Sharri nuk do të ndahet, por sipas tij edhe Mitrovica do të bashkohet, sepse këtë sipas tij do ta bëjë fitorja e pandalshme e Vetëvendosjes.

Për pikat e Alternativës Qeverisëse, para qytetarëve të Sharrit, ka folur edhe kryetari i kësaj Lëvizje, Albin Kurti.

Ai ka thënë se qeverisja e VV-së, synon ta zbusë pabarazinë dhe ta bëjë jetën e qytetarëve më të kollajshme, e më të dinjitetshme.

“Me qeverinë e Vetëvendosjes shporta e konsumatorit kosovar do të jetë më e rëndë për nga pesha, dhe më e lirë për nga çmimi. Qeverisja e Vetëvendosje do t’i nx jerrë nga kriza e mjerimi edhe punëtorët edhe të papunët, edhe Sharrin, edhe Kosovën”, ka thënë ai.

Kurti ka shtuar se Vetëvendosje angazhohet për një shoqëri pa privilegje e diskriminime.

E në këtë tubim ka folur po ashtu edhe kandidati i kësaj lëvizje, Ismail Ahmeti i cili edhe u prezantua.

Ai ka thënë se qytetarët e Sharrit meritojnë një qeverisje më të mirë dhe është një fat i madh që këtë herë kanë mundësi ta bëjnë ndryshimin.

“Shteti nuk është spektator, por faktor dhe me rol aktiv në hartimin e politikave që punësojnë më shumë njerëz”, ka thënë Ismail Ahmeti.

Më Shumë

36 vite nga vdekja e aktores së shquar shqiptare, Marie Logoreci

Marie Logoreci ishte aktore shqiptare e teatrit dhe filmit, pioniere e kinematografisë shqiptare. Paraqitja për herë të parë në film ishte tek Skënderbeu, më...

Urimi i Totajt për festën e Bajramit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, u ka uruar besimtarëve të fesë islame festën e Kurban Bajramit. Ai ka dëshiruar që kjo ditë të sjellë paqe,...

Lajmet e Fundit