19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

Williamson kërkon nga NATO-ja dokumente për krimet e pretenduara nga Dick Marti

WilliamsonProkurori amerikan Clint Williamson ka kërkuar edhe nga NATO-ja dokumente për hetimet speciale.

Para gjashtë muajsh mësohet se prokurori special, i cili heton dyshimet e përmendura në raportin e Dick Martit, i ka dërguar kërkesë NATO-s për t’i dhënë qasje në disa dokumente që do t’i ndihmonin në hetime, shkruan sot Koha Ditore..

Nga burimet diplomatike mësohet se NATO-ja do të jetë e gatshme të bashkëpunojë.

Bazuar në paralajmërimet e mëparshme, prokurori amerikan Clint Williamson, i cili udhëheq Task forcën speciale për hetimet e rasteve të përmendura në raportin e Dick Martit për krime të organizuara dhe trafikim organesh, së shpejti do të duhej të përmbyllte punën e tij dhe të dilte me rezultate konkrete nga këto hetime, të cilat kanë zgjatur pothuajse tre vjet.

Më Shumë

Syla dëshiron që me Suharekën ta mposhtë Ballkanin

Futbollisti i Suharekës, Ilir Syla, ka dëshirë për të arritur fitore ndaj rivalit të qytetit, Ballkanit. Suhareka që nga edicioni i ri do të garojë në...

Abrashi: Të mbretëron dashuria mbi urrejtjen

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, Artan Abrashi, ka vizituar Bashkësinë Islame në këtë qytet, ku ka uruar të gjithë besimtarët për festën e...

Lajmet e Fundit