17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Superliga e Kosovës vazhdon sot me dy ndeshje interesante

Sot do të zhvillohen dy ndeshje tepër interesante në futbollin kosovar.

Ndeshjet janë të vlefshme për javën e 31-të të AlbiMall Superligës së Kosovës.

Në stadiumin ”Rexhep Rexhepi”, në Drenas, Feronikeli ‘74 do të jetë nikoqire e Malishevës.

Malisheva aktualisht renditet në vendin e katërt me 52 pikë, derisa Feronikeli ‘74 po lufton për mbijetesë, duke u renditur në vendin e tetë me 31 pikë.

Një ndeshje tjetër interesante është edhe ajo mes Fushë Kosovës dhe Lirisë.

Skuadra vendase po shpreson të mbetet edhe për një sezon në elitën e futbollit kosovar, duke u renditur në vendin e nëntë me 20 pikë, derisa prizrenasit veçse janë përshndetur nga Superliga, ku kanë vetëm 11 pikë.

Të dy ndeshjet zhvillohen nga ora 15:00.

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Hapja e paligjshme e kanalit në “Shatërvan” të Prizrenit: Bie  këmbësorja

Një këmbësore ka  rënë  në  kanal në “Shatërvan” të Prizrenit. Drejtori i Drejtorisë së Inspektorateve  në Prizren, Islam Ukaj tha se kanali është hapur paautorizim...

Guardiola: Realiteti është se jam më afër largimit sesa qëndrimit në City

Trajneri Pep Guardiola është tashmë në librin e historisë së Manchester City dhe Premier Ligës. Kampionati i tij i katërt radhazi anglez këtë vit,...

Lajmet e Fundit