17.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Zhegrova nonimohet për çmimin e futbollistit të vitit në Francë

Futbollisti i kombëtarës së Kosovës, Edon Zhegrova, është nominuar për çmimin e futbollistit më të mirë të vitit në elitën e futbollit francez.

Ai është në mesin e yjeve të futbollit botëror, pas performancës së tij të jashtëzakonshme me skuadrën e Lille.

Zhegrova, është në garë edhe yjet e tjera të Ligue 1, me Aubameyang, Dembele, Pierre Lees-Melou e Mbappe.

25-vjeçari, ka zhvilluar 44 paraqitje me fanellën e Lille, prej të cilave ka arritur të shënoj 11 gola, teksa ka dhuruar edhe nëntë asistime.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Moti sot, herë vranësira me shi e herë diell

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot herë i vranët e herë me diell. “Moti vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës parashihen...

138 vite pa Viktor Hygon, shkrimtari francez që pasurinë e tij e la amanet për të varfërit

138 vite më parë, më 22 maj 1885 ndali trokun e vet të drobitur nga vitet dhe dhimbjet, zemra 83-vjeçare, e Viktor Hygoit, babait...

Lajmet e Fundit