16.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

19 policë të lënduar dhe një qytetar

policia e kosovesBurime të besueshme të Koha.net bëjnë me dije se gjatë protestës së sotme kanë mbetur të lënduar 19 policë dhe një qytetar.

Lëndimet i kanë pësuar pas përfundimit të protestës, me ç’rast një grup protestuesish, kryesisht të moshave të reja, kanë qëndruar dhe kanë hedhur gurë në drejtim të ndërtesës së Qeverisë, por edhe kanë demoluar disa lokale, raporton Koha.net.

Më Shumë

Debati në Komisionin për Arsim, SBASHK-u: Nga kjo situatë duhet të dalim, duke arritur një marrëveshje

Greva në arsim ka hyrë në javën e katërt dhe për këtë sot janë mbledhur sërish në Komisionin për Arsim përfaqësues të SBASHK-ut dhe...

Vdes profesori universitar Belul Beqaj

Është ndarë nga jeta profesori universitar Belul Beqaj. Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur familjarët përmes një njoftimi, ku theksohet se...

Lajmet e Fundit