13.8 C
E diel, 6 Tetor, 2024

Ylli fiton në çastet e fundit ndaj Pejës

Golden Eagle Ylli ka fituar në super ndeshjen ndaj Pejës me shifrat 79:80 (15:23, 27:19, 22:15, 15:23), në javën e katërt të ProCredit Superligës.

Sfida ka qenë mjaft interesante, duke u vendosur në çastet e fundit.

Pas një fillimi të barabartë, mysafirët u shkëputën në 12:23, derisa çereku i parë përfundoi 15:23. Por, pejanët që zhvilluan ndeshjen e parë në shtëpi në këtë edicion, u rikthyen në periudhën e dytë, derisa skuadrat shkuan në pushim me shifrat e barabarta 42:42.

Vendasit vazhduan me lojë të mirë në periodën e tretë, për tu shkëputur në 60:51, kurse rezultati pas 30 minutash ishte 64:57. Ylli u rikthye për 64:64, e më pas u zhvillua lojë me rikthime, ku Peja kishte epërsi 79:75, por në fund, Ylli shënoi pesë pikë radhazi për fitore shumë të vlefshme.

Darnell Cowart kishte 18 pikë e nëntë kërcime te Peja, kurse Terrell Brown 33 pikë për Yllin.Peja ka një fitore e dy humbje, kurse Ylli dy fitore e dy humbje.

Marketing

Përjetoni pushime të paharruar dhe dasma magjike në Hotel “Albes Residence”

‘Kabashi Truck’ shet kamiona të punës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Pink Floyd arrin marrëveshjen me Sony, katalogu muzikor në shitje për 400 milionë dollarë

Grupi britanik i rock-ut Pink Floyd ka arritur një marrëveshje me Sony për të shitur katalogun e tij muzikor për afro 400 milionë dollarë. Grupi...

Zhduket një e mitur në Rahovec

Një vajzë e mitur ka humbur kontaktin me familjen në Rahovec. Policia njoftoi se rasti është duke u hetuar. Rahovec, 28.09.2024 - 23:00: Në datën 29.09.2024,...