18.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

5 mijë euro gjobë shoferit që goditi për vdekje këmbësorin në Landovicë

Shoferi i cili nga pakujdesia goditi për vdekje këmbësorin në magjistralen Prizren-Gjakovë, është dënuar me 5 mijë euro gjobë.

Viktima u godit për vdekje nga makina mbrëmjen e 19-nëntorit të vitit 2020, teksa po lëvizte në këmbë në rrethrrotullimin në hyrje të Landovicës./Kallxo.com

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

Eurolind Avdimetaj transferimi i ri i Suharekës

Suhareka ka vazhduar me përforcime për sezonin e ri, ku do të luajnë për herë të parë në Superligë. Eurolind Avdimetaj është transferimi më i...

Zhduken motër e vëlla në Prizren

Një grua në Prizren, ka raportuar në polici se vajza dhe djali i saj janë larguar nga shtëpia dhe nuk janë kthyer më. Rasti është...

Lajmet e Fundit