12.8 C
E diel, 22 Shtator, 2024

Malisheva fiton ndaj Gjilanit dhe vazhdon për kreun e renditjes

Malisheva ka shënuar fitore ndaj Gjilanit me rezultat 2-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 6-të të Superligës së Kosovës.

Ndeshja nisi më mirë për vendasit që fituan penallti në minutën e 20-të.

Nga pika e bardhë ishte i saktë Vesel Limaj që shënoi për 1-0.

Por pak pa u mbyllur pjesa e parë në skenë doli Edi Basa që shënoi nga një goditje dënimi për 1-1.

Malisheva që po zhvillon ndeshje të mira këtë sezon mori sërish epërsinë në minutën e 52-të, me golin e shënuar nga Laurent Xhylani për 2-1.

Deri në fund të dy skuadrat kishin raste të mira, por rezultati nuk ndyshoi.

Malisheva pas kësaj fitoreje ka 13 pikë aq sa ka edhe Suhareka dhe mban vendin e dytë në renditje, ndërsa Gjilani me 5 pikë mban vendin e tetë. /Telegrafi/

Marketing

‘Kabashi Truck’ shet kamiona të punës

Shitet banesa me çmim të volitshëm në Prizren

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve