37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Arrestohet ish-mësuesi nga Prizreni i dyshuar për pedofili

Policia e Kosovës ka arrestuar sot mësuesin 70-vjeçar nga Prizreni, i cili po dyshohet për pedofili.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi.

“Po ju konfirmoj se i dyshuari F.K është arrestuar dhe shoqëruar në polici. I njëjti me vendim të Prokurorit të Shtetit ndalohet për 48 orë. Rasti po hetohet nga hetuesit rajonalë”, tha Gashi.

Lidhur me rastin, Prokuroria Themelore në Prizren ka konfirmuar se ka nisur hetimet.

“Lidhur me rastin në fjalë, PTh -Prizren ka autorizuar policinë për mbledhjen dhe grumbullimin e të dhënave. Për rrjedhën e mëtutjeshme të rastit, do të njoftoheni me kohë”, ka thënë zëdhënësja e kësaj prokurorie, Fitore Mehmeti.

Ndryshe, dy ditë më parë në emisionin “Piranja”, të ABC Neës është raportuar për këtë rast të 70 vjeçarit nga Prizreni.

Emisioni në fjalë, ra në gjurmë të pedofilit 70-vjeçar nga Prizreni, me profesion mësues përmes një prezantimi në rrjetet sociale. Për ta vënë në grackë ‘agjentja” e ‘Piranjave’, hap një adresë false në rrjetet sociale duke u shtirur si adoleshente me emrin Kejsi.

Kaq ka mjaftuar që mësuesi t’i bëjë kërkesë miqësie adoleshentes, më pas të nisë me të bisedat erotike dhe të lënë një takim në qytetin e Prizrenit.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Më Shumë

Zelensky dhe Guterres takohen në Ukrainë

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres është takuar me presidentin ukrainas, Volodymyr Zelenskyy në Lviv. Duke shkruar në Telegram, Zelensky tha pas bisedimeve se...

Vritet me armë zjarri një shqiptar në Itali

Një shqiptar është vrarë me armë mbrëmë në Itali. Mediet italiane raportojnë se ngjarja ka ndodhur në Castelnuovo Vai di Cecina, në provincën e Pizës....

Lajmet e Fundit