10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Berisha: PD e hapur për çdo anëtar, 6 marsi mesazh bashkimi

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, përmes një prononcimi për mediat para Kuvendit, ka bërë me dije se PD është e hapur për të diskutuar me çdo anëtar.

“Së pari garantoj demokratët në të gjitha nivelet se PD është e hapur dhe vullnet të plotë për të diskutuar për të debatuar me çdo anëtar të saj cilido qoftë ai. Jemi të hapur të bëjmë gjithçka për garantimin e votës së lirë dhe bashkimin e votës së lirë”.

Berisha tha se nuk i njeh qëndrimet e kryesisë, pasi sipas tij janë të shkarkuar nga kuvendi i 11 dhjetorit, por ai shtoi se është i hapur për tu diskutuar.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

 

“Nuk bëhet fjalë për një kryesi, pasi ajo është shkarkuar më 11 dhjetor. Kjo nuk do të thotë se fjala e demokratëve cilido qoftë ai nuk dëgjohet dhe nuk përfillet. Sanksionimin më të plotë 11 dhjetori e mori me 6 mars. Ajo që unë dua të theksoj është se PD ka institucionin e saj tashmë, operativ dhe të plotë dhe ky është grupi parlamentar”.

“Bashizmi”, sipas tij, “ishte doktrinë e dhunimit të statutit, institucioneve e parimeve të partisë”.

Nga ana tjetër, deputetja e PD-së, Grida Duma është shprehur se në qëllimin për bashkimin e PD nuk duhet të vihen as kushte paraprake dhe as përjashtime.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Ylli zhvillon ndeshjen e fundit në FIBA Europe Cup

Kampioni i Kosovës, Golden Eagle Ylli sot (e mërkurë) do të ketë ndeshjen e fundit në grupet e FIBA Europe Cup. Ylli nga ora...

Dyqind mijë dollarë në muaj nuk sjellin lumturi në fytyrën e Kim Kardashianit – 42 vjeçarja shihet e mërzitur pas finalizimit të divorcit me...

Kim Kardashian dukej e tensionuar të hënën pasdite teksa mbërriti në atë që dukej si një konferencë familjare pas përfundimit të divorcit të saj...

Lajmet e Fundit