17.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Gjuajtje me armë zjarri në Krushë të Madhe, policia arreston një person

Sot rreth orës 14:35 ka ndodhur një gjuajtje me armë zjarri në fshatin Krushë të Madhe të komunës së Prizrenit, ku është arrestuar një i dyshuar.

Rastin për Sinjalin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj.

Si pasojë e një konflikti për një veturë, dyshohet se është përdorur armë zjarri dhe njëri nga të dyshuarit është arrestuar.

Lidhur me rastin janë të përfshirë edhe disa persona tjerë të cilët kanë ikur nga vendi i ngjarjes, siç konfirmon Policia të dyshuarit janë nën hetime.

Rasti ka përfunduar për tu hetuar nga Policia dhe fatmirësisht nuk ka persona të lënduar.

Hovenier: Sulmuesit serbë nuk i siguruan vet armët, ka struktura

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Jeff Hovenier, në një intervistë për mediumin anglez BBC ka thënë se prapa sulmeve terroriste ndaj Kosovës...

Quni: Besoj që institucionet i kanë marrë masat për t’iu përgjigjur sulmeve si ai në Banjskë

Ish-ministri i Mbrojtjes, deputeti i LDK-së, Anton Quni, tha se synimet e grupit terrorist që e sulmoi Policinë e Kosovës para një jave në...

Lajmet e Fundit