-1.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Hyri dhunshëm në banesën e një gruaje, arrestohet i dyshuari në Prizren

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë, që dyshuar se kishte hyrë me dhunë në banesën e një gruaje dhe ka grabitur gjëra më vlerë të saj.

Sipas Policisë, i arrestuari dyshohet se i ka marrë viktimës edhe dokumentet personale.

“I dyshuari pasi është kontaktuar përmes telefonit është paraqitur në polici ku pas intervistimit, me vendim të prokurorit kujdestar, i njëjti dërgohet në mbajtje” është thënë në njoftimin e Policisë.

Më Shumë

Hasi-krahina e ndarë në dy shtete dhe e mbetur në varfëri

Krahina etno-gjeografike e Hasit, e quajtur ndryshe edhe si Hasi i Thatë, shtrihet rreth malit të Pashtrikut. Kufizohet me lumenjtë Drini i Bardhë e...

Qeveria shtynë për vitin 2024 miratimin e Kodit Civil

Në mbledhjen e saj të 172-të, Qeveria e Kosovës ka ndryshuar programin legjislativ për vitin 2023. Ajo ka bartur për vitin tjetër 21 projektligje...

Lajmet e Fundit