33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Ismet Munishi e çon në qiell Real Madridin

Në emisionin sportiv “Favorit” në T7 mbrëmë u trajtuan tema të ndryshme, duke nisur nga finalja e Ligës së Kampionëve, barazhi për Superligë, Kombëtarja e Kosovës, Kombëtarja shqiptare dhe shumë e shumëçka.

Analisti i emisionit, Ismet Munishi e analizoi ndeshjen finale të Championsit, të cilën e fituan madrilenët.

Sipas tij, vendimtare në fitoren e madrilenëve ishin pritjet e portierit Thibaut Courtois, shkruan “Gazeta Express”.

Tutje, trajneri kosovar e përshëndeti edhe punën e bërë nga trajneri Carlo Ancelotti, i cili i ndërmori masat në pjesën e dytë pasi në atë të parë “Los Blancos” nuk ishin në nivelin e dëshiruar.

Munishi e çoi në qiell Real Madridin, duke i përmendur 15 trofe të fituar, si askush tjetër, ndërsa thotë se do të jetë e vështirë të mbërrihet kjo skuadër e trofeve.

Ai ka mbetur i mahnitur me karakterin e madrilenëve, të cilët, shtoi ai, fituan pa ndonjë ekip të madh, pa sulmues fantastik, ndërsa sipas tij ky klub është për t’u marrë shembull.

Për ta parë të plotë emisionin “Favorit” në Youtube mund të klikoni më poshtë. /Gazeta Express/

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike për në Ulqin

Ofertë për Udhëtim Turistik me Bashkimi Reisen Lajm i Ri! Duke filluar nga data 21 Qershor 2024, Bashkimi Reisen organizon udhëtime turistike drejt Ulqinit të mrekullueshëm. Nisja...

Liria konfirmon zyrtarisht se Rahman Kiçe nuk është më pronar

Liria ka njoftuar se Rahman Kiçe nuk është më pronar i klubit, derisa kanë filluar një rioganrizim të brendshëm. Kluni nga Prizreni ka bërë të...

Lajmet e Fundit