25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Gjiganti turk ia vë syrin Mirlind Dakut, i ka bërë ofertë zyrtare

Mirlind Daku po shfaq formë solide në Rusi me Rubin Kazanin. Dhe, kjo ka bërë që klubet evropiane t’ia vënë syrin sulmuesit kosovar.

Sipas mediave turke, përfaqësuesi shqiptar mund të përfundojë në Stamboll gjatë vërës që po vjen.

Klioko linkun: https://www.facebook.com/PrizrenPress/videos/7619581521495302

Mediumi “Takvim” raporton se Besiktasi ia ka vënë syrin sulmuesit të rrezikshëm, të cilit madje ia ka bërë edhe një ofertë zyrtare.

Sipas mediumit në fjalë, klubet janë duke i vazhduar negociatat pasi turqit e duan një sulmues për sezonin e ardhshëm pasi duan të ndahen me Vincent Aboubakar dhe se ende nuk kanë arritur marrëveshje për kontratën e re me Cenk Tosun.

Klubi rus nuk dëshiron ta shesë Dakun para Euro 2024 pasi beson se vlera e kartonit të futbollistit kosovar mund të rritet me ndonjë paraqitje eventuale pozitive me Shqipërinë në këtë garë prestigjioze.

Vlera aktuale e Dakut është 1,5 milionë euro, ndërsa ai i ka zhvilluar 232 ndeshje në karrierë duke kontribuuar në 130 gola, përfshirë këtu 109 gola dhe 21 asistime.

Në edicionin e kaluar ai i kishte zhvilluar 33 ndeshje dhe i kishte shënuar 10 gola e i kishte bërë 4 asistime.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Liria konfirmon zyrtarisht se Rahman Kiçe nuk është më pronar

Liria ka njoftuar se Rahman Kiçe nuk është më pronar i klubit, derisa kanë filluar një rioganrizim të brendshëm. Kluni nga Prizreni ka bërë të...

Spanja e siguron kualifikimin në fazën tjetër

Spanja e ka siguruar kualifikimin për një fazën tjetër në “EURO 2024”. Kjo pasi arriti ta mposht minimalisht Italinë me rezultat 1:0, me autogolin e...

Lajmet e Fundit