25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Katër aksidente në Prizren, pesë të lënduar

Katër aksidente të trafikut kanë ndodhur dje në Prizren.

Pesë persona janë lënduar.

Ata kanë marrë trajtim mjekësor dhe janë jashtë rrezikut për jetë, përcill “PrizrenPress”.

 

AKSIDENT TRAFIKU ME LËNDIME

• Rr Ukshin Hoti, Prizren 23.03.2023-06:50. Ka ndodhë aksident trafiku ne mes të tre veturave. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar dy meshkuj kosovar të cilët pas pranimit të tretmanit mjekësor janë liruar. I dyshuari mashkull kosovar i cili ka shkaktuar aksidentin është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

• Rr.Ahmet Prishtina, Prizren 23.03.2023-11:00. Ka ndodhë aksident trafiku në mes të një veture dhe një motoçiklete. Si pasojë, drejtuesi i motoçikletës mashkull kosovar ka pësuar lëndime trupore dhe pas tretmanit mjekësor është liruar.

• Prizren 23.03.2023 – 15:10. Ka ndodhë një aksident trafiku në mes të një mjeti pune në lëvizje dhe një motoçiklete, me ngasës meshkuj kosovarë. Si pasojë e aksidentit motoçiklisti ka pësuar lëndime dhe është dërguar në QKUK për tretman mjekësor.

• Rr. Ekrem Rexha, Prizren 23.03.2023 – 17:20. Ka ndodhë një aksident trafiku i përfshirë vetëm një motoçiklist me ngasës mashkull kosovar, si pasojë e aksidentit motoçiklisti ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për tretman mjekësor në spital.

Më Shumë

Prizren/ Dëshmitari thotë se me inspektorin e akuzuar nuk kishte marrëveshje për mbylljen e lokalit

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të enjten, dëshmitari Bislim Bislimaj, pronar i market “Vrrini”, ka mohuar se me të akuzuarin Albrim Poniku ka pasur...

Leao iu kërkon falje tifozëve të Juventus-it që e futi fanellën e tyre nën pantallona

Ylli i Milan-it, Rafael Leao, i ka tërbuar tifozët e Juventus-it duke e futur fanellën e tyre nën pantallona. Pas ndeshjes që Milan-i e mposhti...

Lajmet e Fundit