32.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

KB Prizreni me pamje të re

Skuadra prizrenase e elitës së basketbollit të Kosovës, KB Prizreni ka bërë të ditur sot se ka ndërruar imazhin me logo të re të klubit duke vendosur si bazë çezmen e Shatërvanit.

Kështu ekipi që ka pasur në logo bardhezi qytetin e Prizrenit të kapur me top basketbolli shtëpinë e Lidhjes në grafikë të logos, tashmë në qendër ka kroin e Shatërvanit të theksuar me ngjyra të arit me topin e basketbollit që e rrethon.

Përndryshe, KB Prizreni deri tash sa i përket përgatitjeve dhe organizimit për stinorin e ri nuk ka publikuar ndonjë të dhënë, ndërsa është ndarë me kapitenin e ekipit Qëndrim Ajazaj. Ekipi në dy stinorët e fundit ka luajtur ndeshje barazhi për të shpëtuar stinorin në Superligë.

Marketing

Kompania “G&M Stone”, lidere në përpunimin dhe prodhimin e gurëve në Kosovë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Përkujtohen dëshmorët e rënë në ‘Betejën e Rahovecit’

Sot janë përkujtuar dëshmorët Agim Çelaj, Sadik Shala, Afrim Krasniqi, Hamdi Berisha, Habib Berisha, Gani Paçarizi, Liman Gegaj, Ramadan Morina dhe Ruxhdi Gjyliqi,...

1672 gjoba të shqiptuara për një javë në rajonin e Prizrenit

1672 gjoba i ka shqiptuar Policia e Kosovës brenda një javë në katër komuna të rajonit të Prizrenit, në kuadër të komunikacionit rrugor. “Po ashtu...

Lajmet e Fundit