31.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Malisheva rikthen Sobowalen para garave evropiane

Ekipi i Malishevës, që do të debutojë në gara evropiane këtë verë ka ritkhyer në ekip sulmuesin britanik, Ronald Sobowale. Londinezi Sobowale së fundi ka qenë pjesë e Laçit në Shqipëri, ndërsa sulmuesi 26 vjeçar pritet t’i ndihmojë në fazë të sulmit skuadrës së drejtuar nga Qëndrim Kida në gara evropaine.

Malisheva si pozitë e katërt në Superligë 2023/24 ka siguruar daljen në fazën e parë kualifikuese të Ligës së Konferencës, ndërsa është shortuar të ndeshet me Buduçnostin e Malit të Zi. Ndeshjen e parë më 11 korrik do ta luajnë si vendas, ndërsa atë të kthimit e luajnë një javë më vonë në Podgoricë.

Malisheva si vendase do të luajë në “Zahir Pajaziti” të Podujevës në ndeshjen që nis në ora 17:00 këtë të enjte. Ndërsa ekipi veçse ka hedhur biletat në shitje për këtë duel me çmime prej 5 euro për Veri dhe Jug në tribuna të stadiumit, ndërsa 10 euro në Perëndim.

Marketing

Kompania “G&M Stone”, lidere në përpunimin dhe prodhimin e gurëve në Kosovë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

Më Shumë

I vidhet vetura një personit në Prizren

Një burrë ka njoftuar policinë në Prizren se persona të panjohuar ia kanë vjedhur veturën. Siç bën të ditur policia, rasti është duke u hetuar. “Ankuesi...

Kërcënohet një gjyqtar i Gjykatës Themelore në Prizren

Është kërcënuar një gjyqtar i Gjykatës i Themelore në Prizren. Kërcënuesi ishte duke u gjykuar dhe ka kanosur gjyqtarin e rastit. Meqenëse ishte duke vuajtur dënimin...

Lajmet e Fundit