17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Kizolli shpalosë programin në familjen Haxhija

kizolli ne familjen haxijaKandidati i Partisë Konservatore të Kosovës(PK), Beni Kizolli ka vizituar familjen Haxhija nga komuniteti boshnjak. Ai në këtë familje prezantoi platforëm zgjedhore të 3 nëntorit.

Kryefamiljari Esat Haxhiaj, tha ndërkaq se kjo familje si dhe shumë të tjera janë të integruara në shoqërinë prizrenase dhe ndihen të sigurt pa asnjë dallim nga komunitet tjera.

“Problemi kryesor për secilin qytetar është papunësia dhe mos interesimi i qeveritarëve për zhvillimin ekonomik të vendit”.

“Ne trajtojmë secilin të barabartë si pjesë e shoqërisë prizrenase e nuk do ti klasifikojmë qytetarët në baza partiake, klanore, fisnore apo etnike”, tha Munir Basha, kryetari i Partisë Konservatore të Kosovës./PrizrenPress.com/

Më Shumë

329 mijë gjoba janë shqiptuar në pandemi – opozita për faljen e gjobave, pozita kundër

Policia e Kosovës ka shqiptua 329 mijë gjoba ndaj qytetarëve përgjatë kohës së pandemisë në Kosovë, raporton Ekonomia Online. Krahas gjobave nga Policia e Kosovës,...

SBAShK-u i përgjigjet Nagavcit: Ekziston vendimi, orët e humbura nuk i zëvendësojmë

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), Arbërie Nagavci, ka marrë vendim për plotësimin dhe ndryshimin e kalendarit të vitit shkollor 2022/2023,...

Lajmet e Fundit