18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Konferencë Shkencore për nder të jetës dhe veprës së Prof.dr. Abdullah Zymberit

Në Universitetin “Ukshin Hoti” në Prizren, do të mbahet Konferenca Shkencore, për nder të jetës dhe veprës së prof.dr. Abdullah Zymberit.

Punimet e Konferencës Shkencore do të zhvillohen më 08 nëntor 2019, në amfiteatrin e Universitetit “Ukshin Hoti” në Prizren.

Temë bosht e konferencës është “Ndihmesa shkencore të Prof. dr. Abdullah Zymberit” dhe temë e dytë “Gjendja e studimit të shqipes sot” (me nëntema nga fusha e fonetikës, morfologjisë dhe sintaksës).

Konferenca organizohet nga Fakulteti i Filologjisë- Departamenti i Gjuhës dhe Letërsisë Shqipe./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Një tërmet me fuqi prej 5.6 magnitudë godet Greqinë

Një tërmet me fuqi shkatërruese prej 5.6 magnitudë ka goditur para pak çastesh Greqinë. Siç raporton qendra evropiane e sizmologjisë EMSC, epiqendra e tërmetit ishte...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe i nxehtë. Sipas njoftimit të IHK-së,...

Lajmet e Fundit