10.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

Nisma distancohet nga votimi i kuvendarit, Sinan Aliaj

Nisma në Prizren është distancuar nga votimi i buxhetit nga kuvendari i tyre, Sinan Aliaj.

Sipas këtij subjekti politik, Aliaj nuk ka përfaqësuar qëndrimin e Nismës.

“Nisma Socialdemokrate – Dega në Prizren, bënë me dije se qëndrimi i Sinan Aliajt në mbledhjen e sotme të Kuvendit Komunal ka qenë individual dhe nuk ka përfaqësuar qëndrimin politik të Nismës në Prizren”, thuhet në komunikatën e Nismës në Prizren.

“Nisma Socialdemokrate në Prizren mendon se buxheti i Prizrenit është i konstruktuar mbi harta të ndikimit partiak, e përpiluar nga komisarë politik të Mytaher Haskukës”.

“Buxheti i Prizrenit për vitin 2020 nuk i përfshinë kërkesat prioritetet të të gjithë qytetarëve të Komunës së Prizrenit, si në qytet ashtu edhe në fshat, prandaj si i tillë nuk është në të mirë të qytetarëve, por është në të mirë e klaneve të caktuara të interesit”.

Kuvendari i Nismës, Sinan Aliaj, ka votuar sot buxhetin e Komunës së Prizrenit për vitin 2020./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Dy ndeshje interesante sot në basketboll, vëmendja në Suharekë

Xhiroja e 27-të në Superligën e Kosovës në basketboll do të vazhdojë edhe sot me dy ndeshje mjaft interesante. Përballje shumë interesante do të jetë...

Varane zbulon dy klubet për të cilat do të ishte i gatshëm të largohej nga United

Raphael Varane ka zbuluar dy klubet për të cilat ai mund të largohet nga Manchester United në të ardhmen. Mbrojtësi francez, i cili u tërhoq...

Lajmet e Fundit