13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Prishtina, Prizreni dhe Ferizaj – qytetet me qarkullim vjetor mbi 5 miliardë euro

Prishtina, ndjekur nga Prizreni dhe Ferizaj, janë qytetet që prijnë me më së shumti qarkullim vjetor.

Kështu thuhet në një publikim të bërë nga Administrata Tatimore e Kosovë (ATK), duke shtuar se qarkullimi në vjetor në kryeqytet është mbi 5 miliardë euro.

“Në vitin 2022, Prishtina prin si qyteti me më së shumti tatimpagues dhe qarkullimin më të lartë”, thuhet në njoftimin e ATK-së.

Derisa qarkullimi vjetor në Prizren dhe Ferizaj ishte ndërmjet vlerës 1 deri nën 5 miliardë euro.

Gjilani, Peja, Gjakova, Fushë Kosova dhe Graçanica janë qytetet ku qarkullimi vjetor është jo më shumë se 1 miliard euro.

Si vende me më së paku tatimpagues raportohet të jenë Dragashi, Shtërpca, Novobërda, Graçanica, Kllokoti, Parteshi, Hani i Elezit, Ranilluga, Obiliqi, Juniku, Leposaviqi, Zveçani dhe Zubin Potoku. /Telegrafi/

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

Ushtroi dhunë ndaj bashkëshortes e vajzës, arrestohet prizrenasi

Një person është arrestuar në Prizren, pasi që kishte ushtruar dhunë ndaj gruas dhe vajzës së tij. Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari...

Konkursi i komunës për dentistë, Prokuroria Themelore e Prizrenit nis hetimet

Një muaj pas raportimit të Kiks Kosovës, Prokuroria Themelore në Prizren nisi hetimet për stërzgjatjen e konkursit për tre stomatologë, që ishte hapur një...

Mona Liza

Lajmet e Fundit