16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Rikthehet Superliga: Ballkani kërkon fitoren për t’iu afruar titullit, Drita e Llapi presin ‘gabimin’ e suharekasve

Sot do të rikthehet Superliga, ku do të zhvillohet java e 34-të.

Lideri Ballkani do të ketë punë në shtëpi me skuadrën që tashmë është përshëndetur nga elita, Fushë Kosova. Portokallinjtë qëndrojnë liderë me 69 pikë, katër pikë më shumë se dy përcjellësit, Drita e Llapi me nga 65.

Llapi ndërkohë do ta mirëpresë në “Zahir Pajaziti” skuadrën e Malishevës. Podujevasit bën një hap fals xhiron e kaluar pas barazimi 1-1 me Gjilanin, duke u shkëputur katër pikë nga lideri Ballkani.

E Drita do të luajë në Gjilan me skuadrën e Feronikelit 74, e cila po luan për të shpëtuar nga elita.

Gjilanasit triumfuan 2-1 si mysafir ndaj Prishtinës, për të mbajtur gjallë ende shpresat për titull, megjithëse ndodhet katër pikë nga lideri Ballkani.

Dy duelet tjera janë Dukagjini – Prishtina dhe Liria – Gjilani.

Të gjitha ndeshjet zhvillohen nga ora 15:00.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  


Më Shumë

Në Srebrenicë bie shi

Enver Sulaj Varret janë shtrirë në fushën e gjerë Ngado t'i shohësh të del harta e gjelbër e atdheut. Qirinjtë varg ndriçojnë rrugicat e përgjakura Shiu s'e shuan...

Urgjencë mjekësore në aeroplan, përfaqësuesi i Mike Tysonit tregon se çfarë ndodhi

Mike Tyson pati një urgjencë mjekësore në një aeroplan dhe për këtë, përfaqësuesi i tij ka shpjeguar se çfarë ka ndodhur. Boksieri profesionist 57-vjeçar ishte...

Lajmet e Fundit