18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Rrahje në Brezovicë, dy të lënduar rëndë

rrahje 34Dje, dy viktima meshkuj shqiptar shtetas te Maqedonisë kanë raportuar se në afërsi të restorantit “Woodlen” në Brezovicë, janë sulmuar fizikisht nga disa te dyshuar të panjohur.

Viktimat kanë pësuar lëndime trupore dhe kane pranuar tretman mjekësor në shtëpinë e shëndetit në Shtërpcë e më pas janë transportuar në emergjencën e Ferizajt. Nuk raportohet për te arrestuar. Policia po heton rastin.

Më Shumë

Këto fshatra e rrugë të Prizrenit do të mbesin pa rrymë

KEDS ka njoftuar për ndërprerje të energjisë elektrike në disa fshatra dhe rrugë të rajonit të Prizrenit. 29.09.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. NS 110/35/10...

SBASHK-u në pritje të mendimeve të anëtarësisë së saj – kjo e qartëson se a do të vazhdohet apo pezullohet greva

Edhe pse greva në arsim ka hyrë në javën e pestë të saj, Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (SBASHK) ende nuk...

Lajmet e Fundit