6.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Shkyçje nga furnizimi me ujë për konsumatorët borxhlinj në fshatin Zhur

Kompania e Ujësjellësit “Hidroregjioni Jugor” në Prizren ka nisur me shkyçjen nga furnizimi me ujë për konsumatorët borxhlinj në fshatin Zhur, ka bërë të ditur zëdhënësja e kompanisë, Nderona Kurtaj.

Ajo tha se duke pasur parasysh faktin se në këtë zonë rënia e inkasimit ka pësuar ulje të ndjeshme, si kompani jemi detyruar të fillojmë me shkyçjet për mospagesë, konsumatorët të cilët kanë borxh mbi 200 dhe ata që nuk kanë paguar asnjëherë.

Ajo ka bërë apel tek konsumatorët e kësaj zone që të bëjnë pagesën e borxhit, në të kundërtën, vijoi zëdhënësja Kurtaj, jemi të detyruar që me ekipet e inspektoriatit të bëjmë shkyçjet nga rrjeti i ujësjellësit dhe në rastet kur konsumatori shkyçet për rikthim duhet të bëhet pagesa e 50% të borxhit total dhe të bëhet riprogramimi i borxhit.

Sipas zyrtarëve të kësaj kompanie, aksione të tilla për shkyçje të konsumatorëve borxhllinj do të ketë edhe në zona të tjera./tv Prizreni/


“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

Më Shumë

Vetaksident i rëndë trafiku në Prizren (video)

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në orët e para të ditës së sotme në qytetin e Prizrenit, raporton Gazeta Sinjali. Sinjalizues të Sinjalit...

Liria zyrtarisht bie nga Superliga

Liria edhe matematikisht i ka humbur gjasat për mbijetesë, ndonëse ishte dorëzuar kohë më pak. Skuadra prizrenase gjashtë xhiro para fundit nuk ka më gjasa...

Lajmet e Fundit