13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Totaj në Ditën Ndërkombëtare të Gruas: Barazia gjinore, objektiv i Komunës së Prizrenit

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj , në Ditën Ndërkombëtare të Gruas, tha se barazia gjinore është objektivi kryesor i Komunës.

“Në këtë ditë të rëndësishme, nderojmë arritjet, kontributet dhe qëndrueshmërinë e grave, në të gjitha etapat e në të gjitha fushat e jetës. Një nga objektivat kryesore të Komunës së Prizrenit është barazia dhe përkushtimi për trajtim të barabartë të të gjithë qytetarëve. Le të përpiqemi për një të ardhme ku të drejtat e barabarta nuk festohen vetëm sot, por çdo ditë”,  u shpreh Totaj./PrizrenPress.com/

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Nagavci: Projektligji për tekstet shkollore përmirëson cilësinë e arsimit

Të premten në Komisionin për Arsim të Kuvendit të Kosovës është diskutuar për Projektligjin për tekste shkollore, të cilin është duke e kundërshtuar opozita. Madje,...

Policia shqipton mbi një mijë e 500 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1501 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore...

Lajmet e Fundit