30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Totaj priti 90 gazetarë nga Evropa

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur 90 gazetarë nga të gjitha anët e Evropës në Prizren.

Gazetarët të cilët po qëndrojnë në Kosovë nën organizimin e Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës, kanë pasur mundësinë  të njohin Prizrenin si një qytet me potencial të madh kulturor dhe historik.

“Kisha kënaqësinë që së bashku me ekipin tim t’i presim  në Prizren 90 gazetarë nga e gjithë Evropa të cilët po qëndrojnë në Kosovë nën organizimin e Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës, që për herë të parë i është besuar vendit tonë dhe AGK-së organizimi i takimit vjetor të Federatës Evropiane të Gazetarëve”, shkruan Totaj në Facebook.

Përmes bisedave dhe vizitave në monumente të qytetit, ata kanë pasur rastin të ndajnë historinë, kulturën dhe potencialet e këtij qyteti të rëndësishëm kulturor në Kosovë.

Totaj shprehu falënderimin për Asociacionin e Gazetarëve të Kosovës për përpjekjet e tyre në promovimin e imazhit të Kosovës si një vend me potencial të madh për zhvillim dhe bashkëpunim.

“Kjo vizitë dhe takim i jashtëzakonshëm paraqet një hap të rëndësishëm drejt promovimit të turizmit dhe kulturës në Kosovë”, shkruan Totaj./PrizrenPress.com/

Mund të jetë një imazh i 7 persona

https://www.facebook.com/shaqirtotaj

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Policia shqipton mbi 1 mijë e 700 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1745 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Festimet për Ditën e Çlirimit në Prizren: Shfaqje folklorike në Shadërvan

Gjatë festimeve të organizuara nga Komuna e Prizrenit me rastin e “Ditës së Çlirimit”, kishte edhe shfaqje folklorike shqiptare, turke dhe boshnjake në Prizren. Ato...

Lajmet e Fundit