22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Ylli i Man Cityt i shpëtoi fatkeqësisë – ai për pak sa nuk ra nga autobusi gjatë festës së titullit

Jack Grealish u përball me diçka jo të zakonshme, pasi anglezi për pak sa nuk ra nga autobusi gjatë paradës së Manchester Cityt e cila u bë për të festuar titullin kampion në Ligën Premier.

Ekipi i Manchester Cityt mori rrugët e Mançesterit të dielën për të festuar titullin e katërt radhazi në elitën e futbollit anglez.

Dhe Grealish, i cili njihet si një lojtar që shfrenohet gjatë festave të tilla, si gjithmonë edhe kësaj radhe tentoi të merrte vëmendjen e tifozëve me gjestet e tij.

Por, gjërat për pak morën një kthesë tjetër dhe ai i shpëtoi më së keqes pasi anglezi për pak sa nuk u rrëzua nga autobusi.

Ishte bashkëlojtari i tij, Jeremy Doku, ai i cili e shpëtoi yllin anglez nga kjo fatkeqësi dhe festa vazhdoi ashtu siç ishte paraparë.

Grealish ka luajtur 36 ndeshje në të gjitha garat këtë sezon, duke përfshirë 20 prej tyre në Ligën Premier, duke shënuar tre gola.

28-vjeçari iu bashkua ‘Qytetarëve’ në verën e vitit 2021 nga Aston Villa për shumën e 100 milionë eurove, dhe këtë verë ka pasur thashetheme se ai mund të largohet nga klubi./Telegrafi/

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Broja: Dua që emri im të mos harrohet kurrë

Sulmuesi Armando Broja është një nga lojtarë më të mirë që ka Kombëtarja e Shqipërisë. Sulmuesi i Shqipërisë, në një intervistë për “Gazetta dello...

Sot nis Euro 2024

Sot nis Europiani i 17, emocione që do të përcillen për 1 muaj në Tv Klan, deri në finalen e 14 Korrikut, që do...

Lajmet e Fundit