14.8 C
Prizren
E enjte, 9 Shtator, 2021

Zjarri në spitalin e Tetovës – Pak muaj më parë ishin konfirmuar gabime gjatë ndërtimit të tij

Një shpërthim i zjarrit që ndodhi mbrëmë në Tetovë, mori jetën e 10 personave, derisa mbetën të plagosur edhe disa të tjerë, shkruan Alsat.

Zjarri shpërtheu në spitalin modular në Tetovë, për të cilin në mesin e muajit prill është raportuar se janë konfirmuar gabime gjatë ndërtimit.

Sipas një shkrimi në media, thuhej se firma e cila ka kryer punët ndërtimore duhej t’i mënjanoj vërejtjet.

“Vërejtjet kanë të bëjnë me dyshemenë dhe disa gabime tjera të vogla infrastrukturore. Është dhënë afat prej 5 ditëve që të sanohen gabimet të ndodhura gjatë ndërtimit të spitalit modular. Rrymë dhe ujë ka. Për sistemin e oksigjenit jemi në kontakt me firmën nga ku na thanë se për 2-3 ditë mund të vendoset. Sistemi ka ardhur deri tek infektivja dhe mund të lidhet. Në rast se nuk dalin probleme të tjera, javën tjetër shpresojmë se do të vihet në përdorim”, deklaroi asokohe drejtori Ekonomik i Klinikës së Tetovës, Artan Etemi.

Më Shumë

Ronaldo hyn në librin e rekordeve “Guinness”

Transferi më i ri i Manchester United, Cristiano Ronaldo ka hyrë në librin e rekordeve. Ronaldo me golat e shënuara me Portugalinë në ndeshjen kundër...

Cascarino: ‘Mbappe ka bërë hapa mbrapa në karrierë, nuk duhet t’i ngjajë Ronaldinhos’

Legjenda Tony Cascarino lka bërë një deklaratë të bujshme në radio talkSPORT. Ndër të tjera, ai theksoi se Mbappe po bën hapa prapa në...

Gjyqtari Artan Sejrani tërhiqet nga gara për kryetar të Gjykatës Themelore në Prizren

Gjyqtari Artan Sejrani, që aktualisht është Ushtrues Detyre i Kryetarit të Gjykatës Themelore në Prizren, ka tërhequr kandidaturën e tij për pozitën e Kryetarit...

Rahovec: Djali i dehur rrah babanë e tij

Është arrestuar një person në pasi i njëjti në gjendje të dehur e ka sulmuar fizikisht babanë e tij. Rasti ka ndodhur në Rahovec dje...

Falsifikimi i testeve për COVID-19 edhe në Kosovë, mediumi zviceran thotë se “çmimi për një test të tillë ka shkuar deri në 800 franga”

Çmimi për një test të falsifikuar PCR në vendet e Ballkanit ka shkuar deri në 800 franga (736 euro). Kështu raportojnë mediat zvicerane, sipas të...

24 të vdekur në 24 orët e fundit nga COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar edhe 24 viktima si pasojë e COVID-19, raporton Gazeta Express. Gjatë kësaj kohe janë raportuar edhe...

Demi Rose i vë flakën rrjeteve sociale

Modelja e famshme britanike Demi Rose rrëmben sërish vëmendjen e fansave të saj, duke i mbajtur të larta temperaturat në Instagram edhe pse këto...

Nait Hasani përmbyll misionin e tij si ambasador në Tiranë

Nait Hasani e ka përmbyllur misionin e tij si Ambasador i Kosovës në Shqipëri. Në ditën përmbyllëse, Kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj e ka falëndëruar...

Djali rrah babanë në Suharekë

Një burrë në Suharekë ka njoftuar policinë se është sulmuar fizikisht nga djali i tij. Viktima ka pranuar trajtim mjekësor ndërsa i dyshuari është arrestuar...

VIDEO/ Erdogan qëllon në kokë vogëlushin që i preu shiritin e inagurimit

Presidenti i Turqisë Recep Tayip Erdogan po pushton rrjetet sociale me veprimin e kryer ndaj një fëmije në një ceremoni inagurimi. Fëmija, i cili po...

Filmat e Tarantinos po kthehen në shfaqje teatrale

Adhuruesit e Tarantinos mund të shohin disa prej filmave të tij ikonik të shëndrruar në shfaqje nga kompania “Tarantino Live: Fox Force Five &...

Dënohet me burg reperi kosovar për tentim vrasje ndaj Dudës

Ardian Xhaferi i njohur ndryshe si ‘‘The mike’’, anëtar i grupit muzikor ‘‘E7’’, është dënuar me 1 vjet e 4 muaj burg për akuzën...

Haskuka: UÇK-ja ka bërë një luftë të drejtë dhe çlirimtare

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, në ditën e dytë të aktiviteteve kushtuar Epopesë së Vërrinit, ka bërë homazhe në varrezat dhe lapidarët e dëshmorëve...

Mbi 4 mijë gjoba në 24 orët e fundit për mosrespektim të masave antiCOVID

Policia po vazhdon shqiptimin e gjobave për qytetarët që nuk po e respektojnë ligjin antiCOVID. Në 24 orët e fundit janë shqiptuar 4 mijë e...

Pritje entuziaste për Totajn

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, është takuar sot me anëtarët e nëndegëve të subjektit të tij politik në Përdrini. Ai, në...

Quni: Qeveria lokale nuk ka investuar asgjë në lagjjen “Tusuz” të Prizrenit

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka kritikuar qeverinë lokale se nuk ka investuar asgjë në lagjen “Tusuz”. Sipas tij, kjo lagje...

Lajmet e Fundit