19.8 C
Prizren
E premte, 12 Prill, 2024

Antidroga kap personin që iu iku para dy javësh në Prizren, sekuestrohet marihuanë dhe qindra euro

Njësia e Antidrogës në Policinë e Kosovës ka zhvilluar një aksion gjatë ditës së djeshme që lidhet me një rast të para dy javësh, ku një person i dyshuar për shitblerje të drogës arriti të shpëtojë nga prangat dhe u arratis. Operacioni për kapjen e tij është kryer dje në mesditë dhe si rezultat i dyshuari është prangosur, raporton Gazeta Sinjali.

Siç ka mësuar Sinjali, i dyshuari është një 24-vjeçar, i cili kishte ikur nga Policia më 14 mars, gjatë një aksioni për kapjen e të dyshuarve.

Njëri prej tyre tashmë ndodhet nën masën e paraburgimit, ndërsa edhe i riu që u kap dje është ndaluar për 48 orë.


Sipas informacioneve që ka Sinjali, 24-vjeçari i dyshuar është arrestuar bashkë me një person tjetër me të cilin u kap, ku gjatë kontrollit policor, iu janë gjetur një sasi e marihuanës, qindra euro, pako të ndryshme që nevojiten për shpërndarjen e drogës dhe prova të tjera.

Dëshmitë e gjetura janë sekuestruar, ndërsa të dyshuarit janë shoqëruar në stacion policor, ku janë intervistuar.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar që i dyshuari kryesor të dërgohet në mbajtje, ndërsa i dyshuari tjetër është lënë i lirë.

Brenda afatit ligjor, pritet që edhe ndaj 24-vjeçarit të ushtrohet kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit.

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Gjobiten dy kundërvajtës në Suharekë me nga 500 euro për shkak të garave të shpejtësisë (FOTO)

Sot në fshatin Shirokë të Suharekës, patrullat e policisë kanë kapur në flagrancë dy shoferë, të cilët ishin duke garuar me automjetet e tyre. Bëhet...

Malishevë: Dy persona rrihen mes vete, njëri nga ta arrestohet

Një rast i dhunës në familje ka ndodhur dje në Malishevë. Atje janë rrahur mes vete dy persona- njëri është dërguar në mbajtje e tjetri...

Lajmet e Fundit