3.8 C
Prizren
E hënë, 22 Prill, 2024

“Nëna jeton tek shtëpia e axhës, Violetë Kukaj e ka qit në rrugë”, ish-kunata me akuza të rënda ndaj këngëtares

Këngëtarja e njohur shqiptare, Violetë Kukaj, tash e sa kohë po përballet me disa probleme ligjore.

Kjo pasi familja e ish-burrit e kanë akuzuar atë publikisht në emisionin “Shihemi në Gjyq” në TV Klan, për disa çështje të pronësisë.

E së fundmi, avokatja Eni Çobani ka pritur në zyrën e saj, ish-kunatën e Violetë Kukajt, Remzie Retkocerin si dhe ish-vjehrrën, Metije Retkocerin.

 

“Ne jemi në zyrën time. Sot më ka ardhur një zonjë shumë e nderuar, Metije Retkoceri. Unë siç e kam thënë një gjë, që çfarë filloj nuk e lë, e vazhdoj deri në fund. Prandaj edhe zonjat kanë ardhur sot pikërisht nga Kosova, për të më thënë se Eni ne do të vazhdojmë me ty”, theksoi Eni Çobani.

“E vërteta do shkoj deri në fund dhe nuk e lëmë asgjë në mes. Mos keni shqetësim se unë jam një shqiptare si ju por në dallim nga ju i dua shumë njerëzit dhe të vërtetën. Çfarë filloj nuk e lë, e vazhdoj deri në fund. Sot do bëhet prokura pranë zyrës sime për të vazhduar me gjyqin”, ka deklaruar ajo mes tjerash.

E gjatë kësaj vizite në zyrën e avokates, Çobani, Remzie Retkoceri akuzoi këngëtaren Violetë Kukaj se kjo e fundit i nxori nënën e saj nga shtëpia.

“Nëna jeton në shtëpinë e axhës, pra nëna edhe vëllai. Zonja [Violetë Kukaj] e ka qit nënën në rrugë”, theksoi Remzie Retkoceri.

Më Shumë

Juventusi nis punën për transferimin e Zhegrovës

Juventusi në verë mund të nënshkruaj me yllin e Kosovës, Edon Zhegrova. “Zonja e Vjetër” rikthehet në Ligën e Kampionëve, prandaj do të investojë në...

52 vite më parë Bekim Fehmiu vizitoi për herë të parë Shqipërinë

Më 21 prill 1972 aktori kosovar me famë botërore Bekim Fehmiu vizitonte për herë të parë Shqipërinë. Fehmiu lindi në Sarajevë më 1 qershor 1936...

Lajmet e Fundit