13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Ballkani fiton në fund ndeshjen e parë gjysmëfinale në Kupën e Kosovës përballë Suharekës

Ballkani ka fituar minimalisht në udhëtim te Suhareka në kuadër të ndeshjes së parë gjysmëfinale në Kupës së Kosovës me rezultat 1-0.

Pas nëntë minutash lojë, ishte një goditje e rrezikshme nga këndi dhe Enea Koliçi.

Ballkani u kundërpërgjigj me anë të Nazmi Gripshit (33’), por që Ymeri u tregua i vëmendshëm.

Suhareka vazhdoi të tregonte lojë të fortë, duke mos i lënë lojtarët e kampionit në fuqi të futeshin në zonë.

Pjesa e dytë nisi më mirë për mysafirët, që rrezikuan me anë të Gripshit në minutën e 51-të, mirëpo goditja e tij përfundoi jashtë.

Mertion Korenica krijoi hapësire në minutën e 58-të, duke lëshuar një goditje nga 15 metra, por që ishte e pasaktë.

Një tjetër mundësi nga Gripshi (83’), që goditi nga distanca, e që as kësaj here nuk ishte i saktë.

Heroi i Ballkanit ishte Marsel Ismajlgeci, që realizoi golin e vetëm të takimit, duke i bërë gjërat paksa më të lehta për skuadrën e tij në ndeshjen e dytë.

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Shtyhen ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka vendosur për shtyrjen e ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Ky vendim vije pasi Presidentja e vendit tonë...

“Gjekovë” huqja drejtshkrimore në tabelë te hyrja e Prizrenit

Në hyrje të Prizrenit kanë gabuar në drejtshkrim në tabelë ku shkruan Gjekovë në vend të Gjakovës Ndërsa ajo në gjuhën serbe është shkruar si...

Lajmet e Fundit