16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Barcelona refuzon një ofertë të majme për Raphinhan, kërkon 20 milionë më shumë

Raphinha pritet të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të verës, por vetëm për ofertën e duhur.

Sulmuesi brazilian ka shpërthyer në javët e fundit me fanellën e gjigantit katalunas pas një fillimi të vështirë.

Në 32 ndeshje zyrtare këtë edicion, braziliani ka shënuar nëntë gola dhe ka asistuar në 10 të tjerë, derisa Barcelona ka refuzuar një ofertë të majme për të.

Gazeta katalunase Sport ka raportuar se një skuadër angleze ka ofruar 60 milionë euro për transferimin e brazilianit, ofertë që është refuzuar nga Barcelona.

Edhe pse nuk bëhet i ditur emri i klubit që ka bërë ofertën, Sport ka raportuar se Joan Laporta ka refuzuar 60 milionë e një skuadre angleze.

Presidenti i Barcelonës është i gatshëm ta shesë brazilianin, por për ta lënë të lirë sulmuesin anësorë dëshiron të fitoj 80 milionë euro.

Për 27 vjeçarin interesim kanë shfaqur klubet angleze si Chelsea, Arsenal, Newcastle United dhe Tottenham Hotspur, si dhe ai ka ofertë nga Al Hilal në Arabinë Saudite. /Telegrafi/

 

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Mat Moto” sjell motoçikleta elektrike

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Shkurte Fejza feston jubileun: 25 vjet në robëri, 25 vjet në liri

Në kohën kur Kosova ishte nën okupimin serb, zëri i saj shërbeu si motiv për çlirim. Në kohën kur liria ka zbarkuar, këngët e...

Trepça – Ylli, nesër finalja vendimtare

Pas një rrugëtimi të gjatë, ky edicion do të përfundojë të enjten mbrëma në Mitrovicë. Trepça dhe Golden Eagle Ylli do të ndeshen në sfidën...

Lajmet e Fundit