10.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Data, vendi dhe ora: Gjithçka gati për duelin e parë më të madh të këtij shekulli, Tyson Fury – Oleksandr Usyk

Historia e boksit do të shkruhet më 19 maj (sipas kohës tonë lokale) kur Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përplasen për titullin e padiskutueshëm në peshën e rëndë.

Fituesi i kësaj ndeshjeje do të jetë kampioni i parë i padiskutueshëm i peshave të rënda në epokën me katër rripa dhe gjithashtu do të etiketohet si luftëtari numër një në divizion.

Boksi është gati të kurorëzojë kampionin e tij të parë të padiskutueshëm botëror në peshën e rëndë që kur Lennox Lewis mposhti Evander Holyfield në 1999.

Tifozët presin që të zhvillohet një betejë taktike drithëruese me Furyn që godet fort që do të përballet kokë më kokë me Usykun e llogaritur edhe si të pakapshëm, por kush do të dalë fitimtar në atë që është lufta e parë e madhe për këtë shekull.

https://www.facebook.com/PrizrenPress/videos/413710234950771

Ku zhvillohet përballja mes Tyson Furyt dhe Oleksandr Usyk?

Lufta do të zhvillohet në Kingdom Arena në Riad të Arabisë Saudite.

Data e ndeshjes së Tyson Fury kundër Oleksandr Usyk, ora e fillimit

DataE diel, 19 maj
Ora: 00:00 (sipas kohës tonë lokale)

Kur do të fillojë spektakli?

Eventi do të nisë në ora 18:00 të 18 majit (sipas kohës tonë lokale), aty ku do të zhvillohen disa përballje, ndërsa Usyk dhe Fury do të fillojnë ecjen në ring në ora 00:00 të 19 majit. /Telegrafi/

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Prizren: Kanosi me armë dy persona, arrestohet i dyshuari që iu sekuestruan edhe 96 fishekë

Të premten në Prizren është arrestuar një person pasi i njëjti kishte kanosur me armë zjarri dy meshkuj kosovarë. Policia e Kosovës në raportin 24...

Osmani: Kosova tashmë është Republikë, e kemi obligim angazhimin për zbardhjen e fatit të Ukshin Hotit

  Presidentja Vjosa Osmani e ka kujtuar veprimtarin Ukshin Hoti në 25-vjetorin e zhdukjes së tij. Ajo ka thënë se prej 25-vjetësh, emri i intelektualit e...

Lajmet e Fundit