11.8 C
Prizren
E enjte, 30 Mars, 2023

E pathëna e dallgëve

Enver Sulaj 

Çdoherë ka një të pathënë
Për dallgët tua
Për kuvertën e heshtur
Në natën me hënë.

Pas shpine mbeti Arbëria
Në legjenda të ngurosura kujtimesh
Duke t’i puthur dallgët
Që vijnë si mall
Si ëndrra
Që përkunden nga deti.

11 shkurt 2023
(Në tragetin e linjës Durrës-Bari)

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

Prizren: Djali ia demolon zyrën babait, policia e arreston dhe i sekuestron marihuanë e heroinë

Policia e Kosovës raporton se kanë arrestuar në Prizren një person të dyshuar, mashkull, i cili ka ushtruar dhunë ndaj babait të tij. ‘’Është arrestuar...

Tony Adams pretendon se vetëm Messi është më i mirë se Saka momentalisht

Ish-lojtari i Arsenal-it, Tony Adams, ka bërë një pretendim shumë të guximshëm për yllin aktual të Gunners, Bukayo Saka, duke sugjeruar se ai është...

Babait

Lajmet e Fundit