9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

E pathëna e dallgëve

Enver Sulaj 

Çdoherë ka një të pathënë
Për dallgët tua
Për kuvertën e heshtur
Në natën me hënë.

Pas shpine mbeti Arbëria
Në legjenda të ngurosura kujtimesh
Duke t’i puthur dallgët
Që vijnë si mall
Si ëndrra
Që përkunden nga deti.

11 shkurt 2023
(Në tragetin e linjës Durrës-Bari)

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

Osmani: Pesë policë të Kosovës po mbahen peng nga Serbia

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se pesë policë të Kosovës “po mbahen peng” nga Serbia, shtet të cilin e cilësoi si “shovinist”. Në ceremoninë...

Moti sot: I vranët e me shi, rikthehet pluhuri saharian

Këtë të martë në Kosovë pritet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe me intervale të shkurtra me diell, ku pasdite dhe në...

Lajmet e Fundit