2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Edonis Berisha zgjedhet kryetar i Rinisë së Nismës Socialdemokrate në Malishevë

Sot u mbajt Kuvendi zgjedhor i Rinisë së Nismës Socialdemokrate në Malishevë, ku të pranishëm ishin edhe kryetari i këtij subjekti politik, Fatmir Limaj, kryetari i Nismës Socialdemokrate Dega në Malishevë, Hajdin Berisha, kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati, Albert Maxhuni nga Selia Qendrore e Nismës Socialdemokrate dhe pjesë të strukturave të Nismës Socialdemokrate Dega në Malishevë.

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Nga të pranishmit u dhanë mesazhe inkurajuese që rinia e Nismës Dega në Malishevë të vazhdojë të jetë pjesë e vendimeve të rëndësishme për partinë dhe komunën.

Kryetar i Rinisë së Nismës Socialdemokrate Dega në Malishevë u zgjodh Edonis Berisha.

Po ashtu nga kuvendi zgjedhor është zgjedhur Kryesia e Rinisë prej 21 anëtarësh e më pas u zgjodh edhe Kryesia e Rinisë me këtë përbërje:
Nënkryetare: Trëndelina Kavaja
Nënkryetar: Erblin Begaj
Sekretar: Miftar Javori
Sekretare Organizative: Edonë Hoti

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Ndahet nga jeta Mjeshtri i Madh, Zef Deda

Është ndarë nga jeta në moshën 73-vjeçare Mjeshtri i Madh i humorit Zef Deda. Lajmin e hidhur e ka bërë të ditur djali i...

Gjendet e vdekur një foshnje e porsalindur afër Parkut të Qytetit në Prizren

Një foshnjë e porsalindur është gjetur pa shenja jete sot në afërsi të Parkut të Qytetit. Rastin e ka konfirmuar për Insajderin, zëdhënësi i Policisë...

Lajmet e Fundit