19.1 C
Prizren
E martë, 25 Qershor, 2024

Fillon edicioni i 21-të i manifestimit “Java e Remzi Ademajt – Shtigjeve të Lirisë” në Prizren

Manifestimi tradicional “Java e Remzi Ademajt – Shtigjeve të lirisë” ka nisur në Prizren me hapjen e edicionit të 21-të.

Organizuar nga drejtoria e Arsimit, hapja u mbajt në kompleksin e LSHP-së.

Drejtoresha e Arsimit, Luljeta Veselaj-Gutaj, prezantoi programin e manifestimit, duke përfshirë gara edukative, letrare, sportive dhe kulturore për nxënësit e shkollave të Prizrenit, me qëllim ngritjen e atdhedashurisë dhe krenarisë kombëtare. Shoqata e dala nga lufta u shpreh për rëndësinë e manifestimit në kujtim të dëshmorëve dhe luftës së lavdishme të UÇK-së.

Në këtë hapje, nëkryetari i komunës Kujtim Gashi u shpreh për kontributin e atyre që u sakrifikuan për lirinë e Kosovës, duke përfshirë edhe komandantin Petrit, Remzi Ademajn.

Familja Ademaj dhe nxënësit e shkollave të Prizrenit shprehen falënderues për organizimin e aktiviteteve të manifestimit. Mbi 1000 nxënës do të marrin pjesë në gara të ndryshme garuese gjatë këtij manifestimi.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Bukowski: Më duhet edhe një jetë… ta kthej të humburën…

Nga Charles Bukowski Më duhet edhe një jetë. Vetëm edhe një. Jo shumë e gjatë, por e mjaftueshme. Ta kthej të humburën, ta rregulloj të...

Kroacia dhe Shqipëria ndahen në paqe

2:2 ka përfunduar ndeshja në mes të Kroacisë dhe Shqipërisë. Ishte kombëtarja shqiptare ajo e cila realizoi e para, me Qazim Laçin, i cili realizoi...

Lajmet e Fundit