18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Guardiola në histori – Man City kampion për të katërtin vit radhazi në Premierligë

Manchester City nën urdhrat e Pep Guardiolas e ka mbrojtur titullin në Premierligë për të katërtin vit radhazi, që është hera e parë në histori që e bën një gjë të tillë.

“Qytetarët” e fituan titullin kampion në xhiron finale, pas fitores 3:1 ndaj West Ham Unitedit.

Phil Foden me një eurogol nga distanca i dha epërsinë vendasve pas vetëm dy minutave lojë.

Anglezi u përkujdes për ta dyfishuar epërsinë me një tjetër gol të bukur, këtë herë pas një asistimi të Jeremy Dokut (18’).

“Çekanët” u këndellen pak në fund, përmes një goli mahnitës të Mohammed Kudus që shënoi një gërshërë fantastike (42’).

Megjithatë, në pjesën e dytë – një ndër lojtarët më të mirë Rodri, realizoi një gol nga distanca për ta mbyllur çështjen e fituesit (59’).

West Ham në fakt shënoi edhe një herë përmes Soucek, por që goli u anulua shkaku që e realizoi me dorë (88’).

Kësisoj, City gëzon titullin kampion për të katërtin vit radhazi – një tjetër rekord që do ta mbajë mend Guardiolan edhe për shumë vite.

Ndërkohë, Guardiola ka konfirmuar se do të vazhdojë edhe sezonin tjetër – duke lënë të hapur dëshirën për ta fituar titullin e pestë kampion.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  


Më Shumë

139 vite më parë Statuja e Lirisë mbërrin në portin e NewYork-ut

Sot 139 vite më parë, simboli i lirisë i Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka mbërritur në portin e New York-ut. Statuja e Lirisë është...

Njihuni me tifozen më ‘hot’ e të gjitha kohërave, i ‘vuri flakën’ Euro 2024

Ish-Miss Kroacia, Ivana Knoll ka marrë sërish vëmendjen në stadium ndërsa bën tifo për skuadrën e zemrës. Këtë javë, ajo u pa duke mbështetur Kroacinë...

Lajmet e Fundit