19.1 C
Prizren
E martë, 25 Qershor, 2024

I konfiskohet leja vozitësit në Prizren

Drejtoria Rajonale e Policisë nw Prizren ka konfiskuar lejen e vozitësit për shkak të kundërvajtjeve të përsëritura në trafik. Shoferi është dënuar me nëntë (9) pikë negative sipas Ligjit Nr. 08/L-186 për Rregullat e Trafikut Rrugor. Si pasojë e këtyre veprimeve, leja e vozitësit është përkohësisht konfiskuar.

Përveç kësaj, shoferi i identifikuar si F.A, i lindur në vitin 1997, është ndaluar nga të drejtuarit e mjetit për një periudhë prej dymbëdhjetë (12) muajve për të gjitha kategoritë e makinave.

Drejtoria Rajonale e Policisë në Prizren bën thirrje për respektimin e normave dhe ligjeve të trafikut rrugor, dhe inkurajon qytetarët dhe mediat të raportojnë çdo kundërvajtje që hasin në rrugë te stacioni më të afërt të policisë, përmes aplikacionit digjital “Lajmëro Policinë”, e-mailit: [email protected], ose në numrin e telefonit 192.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Zhduket një burrë nga Rahoveci

Një grua nga Rahoveci, ka raportuar në Policinë e Kosovës, se burri i saj, është larguar më datë 11 qershor nga shtëpia. Sipas ankesës së...

Kombëtarja eliminohet nga Evropiani 2024

U mbyll me rezultatin 0:1 ndeshja Shqipëri-Spanjë në Gjermani. Kjo do të thotë që Kombëtarja Shqiptare eliminohet nga Evropiani 2024. Goli i Ferran Torres vendosi...

Lajmet e Fundit