19.8 C
Prizren
E martë, 18 Qershor, 2024

Hapja e paligjshme e kanalit në “Shatërvan” të Prizrenit: Bie  këmbësorja

Një këmbësore ka  rënë  në  kanal në “Shatërvan” të Prizrenit.

Drejtori i Drejtorisë së Inspektorateve  në Prizren, Islam Ukaj tha se kanali është hapur paautorizim nga një pronar i lokalit.

“Një qytetar pa lejen e komunës dhe paautorizim nga  institucioneve publik, ka hapur një kanal për kyçje në rrjetin e kanalizimit. Këto punë janë kryer pa ndërmarrjen e masave për mbrojtje të kalimtarëve. Për pasojë një person ka pësuar lëndime”, tha  Ukaj.

Ai tregon se menjëherë ka autorizuar inspektorë në terren për  të mbledh të gjitha informatat e nevojshme për të procedura sipas kompetencave që ka Komuna e Prizrenit.

“I lusim qytetarët që të njoftojnë inspektoratin në çdo rast kur hasin në punë të paautorizuara në hapësira publike, në mënyrë që të ndërmarrim masat në ndëshkimin e praktikave të tilla të rrezikshme”, tha Ukaj /PrizrenPress.com/

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

Më Shumë

Vdes një person në Rahovec pasi u godit nga traktori

Një person ka vdekur në Rahovec pasi është goditur nga një traktor. Sipas raportit policor, i dyshuari mashkull kosovar duke lëvizur prapa me traktor, dyshohet...

Invalidi i luftës nga Suhareka, Nexhat Cikaqi ka nevojë për ndihmë, vuan nga një sëmundje e rëndë

Luftëtari dhe invalidi i luftës së UÇK-së, Nexhat Cikaqi nga fshati Doberdelan i Suharekës ka nevojë për ndihmë. Ai vuan nga një sëmundje dhe duhet...

Lajmet e Fundit