25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Komuna e Prizrenit e para për transparencë komunale

Në raportimin e sotëm të Institutit Demokratik të Kosovës (KDI), përmes vlerësimit të “Transparometrit Komunal”, Prizreni renditet në krye të listës së 38 Komunave të Kosovës, ka bërë të ditur përmes një njoftimi për medie Komuna e Prizrenit.

Në njoftim thuhet se me një pikësim të barabartë me Komunat e Drenasit, Ferizajt dhe Lipjanit, me 94 pikë (97.92%), Komuna e Prizrenit ka arritur një performancë të shkëlqyer në sigurimin e transparencës dhe hapësirës së informacionit për qytetarët.

“Ky rezultat thellon besimin në qeverisjen e hapur dhe të përgjegjshme në Prizren, duke e vendosur atë si një shembull pozitiv për komunat e tjera në Kosovë, që është një vërtetim i përpjekjeve të palodhshme të qeverisjes aktuale lokale për t’i përmbushur standardet më të larta të transparencës dhe llogaridhënies ndaj qytetarëve”, thuhet në njoftim./PrizrenPress.com

Kliko linkun

https://www.facebook.com/PrizrenPress/videos/464907599261208

Njoftimin e plotë mund ta gjeni këtu.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Suhareka ‘blindon’ kapitenin Yll Hoxha

FC Suhareka ka arritur marrëveshje për zgjatjen e bashkëpunimit me futbollistin Yll Hoxha, i cili është edhe kapiten i kësaj skuadre. Skuadra që e ka...

Tetë rrugë në Piranë të Prizrenit po shtrohen me kubëza

Komuna e Prizrenit është duke realizuar projekte të rëndësishme infrastrukturore në fshatin Piranë. Tetë rrugë janë duke u shtruar me kubëza, duke përmirësuar infrastrukturën rrugore...

Lajmet e Fundit