33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Verim Zherka, trajneri që shkroi historinë me KH Rahoveci

Trajneri i njohur kosovar Verim Zherka ka arritur që duke drejtuar KH Rahovecin të bëhet kampion i Kosovës me këtë ekip.

Suksesi historik i klubit të “vreshtarëve” ka bërë që Zherka të shfaqë modestinë e tij të madhe për të cilën njihet, derisa ka thënë: “Falemnderit lojtarëve të mi që ma dhanë këtë kënaqësi.”

Edhe KH Rahoveci përmes një postimi në llogarinë e klubit në Facebook ka falenderuar shumë Zherkën për kontributin e madh të tij, ndërsa ka shtuar se pikërisht lojtarët janë ata që e dinë më së miri kontributin e madh dhënë nga trajneri në këtë ecuri.

“Falemnderit maestro që na mundësove këtë emocion. Le të jetë ky vetëm fillimi,” ka shkruar ndër të tjera KH Rahoveci në shkrimin falenderues për trajnerin e tyre.

Kujtojmë, KH Rahoveci pas një ri-organizimi të suksesshëm ka arritur t’i bëj konkurrencë Besa Famgasit dhe t’i mposhtë ata në finale të playoffit për ta fituar titullin e parë të kampionit në histori të klubit. Besa Famgas, superfuqi e hendbollit të Kosovës para këtij stinori vinte me dhjetë tituj rresht të fituar në dekadën e fundit, ndërsa në total ka 19 tituj kampioni!

E Rahoveci nën dirigjimin e Zherkës ka arritur që të ndalë “gazin” e Besës.

Marketing

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Pjesë e shkëputur nga fjala mbrojtëse para gjyqit

Mr. Ukshin Hoti Populli shqiptar duhet bashkuar kete e dine te gjithe dhe askush me nuk e konteston. Ai duhet te bashkohet per shkak se eshte...

Policia shqipton mbi 1 mijë e 500 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1506 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit