8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Krushjanët do të padisin për krime Serbinë

varrezat ne krusheAktivistët e Krushës së Madhe kanë vendosur që të padisin shtetin serb për krimet e kryera në marsin e vitit 1999.

Ata kanë shpresuar që këto krime do të jenë pjesë e padisë së Tribunalit të Hagës për krimet në ish-Jugosllavi, mirëpo shpresat e tyre janë venitur, prandaj kanë vendosur që vetë të merren me këtë çështje.Ata presin edhe mbështetjen e institucioneve të Republikës së Kosovës./Gazeta Tribuna/

Më Shumë

Kurti: Rektori Statovci, figurë e jashtëzakonshme në kohën e duhur

Sot bëhen 25 vite nga protesta më e madhe studentore e vitit 1997, e organizuar nga Unioni i Pavarur i Studentëve të Universitetit të...

Bota sot

“Për mua, një foto e realizuar është ajo që arrin të shprehë jetën në sytë e dikujt tjetër dhe arrin të thotë diçka, rreth...

Lajmet e Fundit