25.8 C
Prizren
E premte, 2 Qershor, 2023

Parashikimi i horoskopit, zbuloni shenjat më me fat për sot

Dashi

Nëse jeni në një marrëdhënie të komplikuar, tregohuni dyfish të kujdesshëm. Në punë, përpiquni të mbani larg impulsivitetin. Më mirë të qëndroni të qetë. Shmangni gabimet dhe marrjen e vendimeve të nxituara dhe të gabuara, sepse ju do të paguani pasojat.

Demi

Është një ditë ku ndjenjat janë zot, ndaj shfrytëzojeni sa më shumë. Në punë gjithçka shkon mirë, sidomos për ata që kanë biznesin e tyre.

Binjakët

Qielli ju buzëqesh sërish dhe ju jep emocione të reja ndaj përfitoni prej tij. Në punë mundohuni të mbani larg nervozizmin. Jo çdo gjë mund të shkojë sipas planit, prandaj duhet të mësoni të përballoni të papriturat.

Gaforrja

Jeni pak nervozë dhe do të ishte më mirë të mos krijoni panik në dashuri. Rrezikoni të debatoni me ata që ju rrethojnë. Në punë situata është më e mirë dhe fillon një fazë e mirë rikuperimi. Vetëm në këtë mënyrë do të arrini të merrni përgjigje për problemet që ju kaplojnë.

Luani

Bëhuni gati të përjetoni emocione të forta sepse yjet janë në anën tuaj. Një fazë ndryshimi fillon në punë, por në një mënyrë pozitive. Nga ana tjetër, ndryshimet shpesh janë të mira, veçanërisht për ata që duan të bëjnë karrierë.

Virgjëresha

Kjo periudhë është e mirë për dashurinë, ndaj përfitoni prej saj, ndërsa në punë keni nevojë për më shumë organizim për të shmangur konfuzionin. Duhet të mësoni të punoni si ekip, dhe në asnjë rast të mos jepni fatin më të mirë. Jo gjithmonë gjithçka shkon sipas planit. Përdorni pak diplomaci.

Peshorja

Në dashuri nuk keni qenë aq me fat kohët e fundit, por së shpejti do të nisë një periudhë e mirë rikuperimi. Në punë jeni vendosur paksa në mbrojtje. Ndoshta jeni lodhur nga rutina e zakonshme dhe nuk keni stimujt e duhur për t’u marrë me diçka të veçantë.

Akrepi

Hëna së shpejti do të mbërrijë në shenjën tuaj ndaj bëhuni gati të përjetoni emocione të veçanta. Merrni pak më shumë iniciativën. Një lajm i mirë vjen në punë, veçanërisht për profesionistët e lirë.

Shigjetari

Në dashuri gjërat nuk po shkojnë shumë mirë, por nuk duhet të humbasim shpresat. Vetëm në këtë mënyrë do të mund të takoni shpirtin tuaj binjak, ndoshta dikë që tashmë e njihni dhe që do të bëhet diçka e veçantë. Në punë, megjithatë, gjithçka po shkon mirë.

Bricjapi

Kjo fundjavë do të jetë shumë interesante për ndjenjat, ndaj vazhdoni me takime të reja. Në punë duket se gjërat po shkojnë më mirë. Mund të mos jeni të kënaqur me atë që bëni dhe keni, por të paktën është duke ndryshuar diçka këto ditë.

Ujori

Ka diçka që nuk funksionon në marrëdhënien tuaj, ndaj përpiquni të kuptoni se çfarë dëshironi në të vërtetë. Në punë priten kënaqësi të mëdha.

Peshqit

Ditë është shumë e bukur për ndjenjat, ndaj lëreni veten lirshëm. Në punë fillon të bëhet gjithnjë e më mirë, kjo do të jetë pika e kthesës. Mund t’u tregoni të gjithëve karakterin tuaj dhe të arrini gjëra të mëdha, edhe në aspektin e karrierës.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

Pas gjashtë javësh përfunduan vizitat sistematike të 6 800 nxënësve në 52 shkolla të Prizrenit

Pas gjashtë javësh intensive kanë përfunduar vizitat sistematike të 6 800 nxënësve në 52 shkolla të menaxhuara nga Drejtoria Komunale e Arsimit, në tri...

Macron: Javët në vijim do të kemi vendime të qarta për situatën në Kosovë

Presidenti francez Emmanuel Macron tha të enjten se kishte folur me kancelarin gjerman Olaf Scholz dhe se të dy kishin diskutuar dhunën aktuale në...

Lajmet e Fundit