16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Marrëveshje për binjakëzimin e Prizrenit me qytetin e Harrisonburgut

Kryetari i Prizrenit Shaqir Totaj, ka nënshkruar një marrëveshje për binjakëzimin e Prizrenit me qytetin Harrisonburg të Virxhinias së SHBA-së.

“Ku binjakëzim do të shërbejë si urë për marrëdhëniet në arsim, shkencë, biznes, kulturë, sport, etj”, njofton Komuna e Prizrenit.

Në takimin me kryetaren e Komunës së Harrisonburg, Deanna Reed, menaxherin e qytetit, Ande Banks, Totaj u zotua për zgjerimin e bashkëpunimit përmes projekteve në interes të qytetarëve të të dyja vendeve.

Kryetari Totaj, gjithashtu ka zhvilluar një takim frytdhënës me presidenten e Eastern Mennonite University (EMU), Susan Schultz Huxman dhe pronarët e bizneseve të Harrisonburg.

Ai po ashtu ka vizituar edhe James Madyson University (JMU), ku, profesoresha e Shkencave Politike, Dr. Jennifer A. Taylor organizoi një bashkëbisedim me studentë të këtij universiteti me ç’rast diskutuan për Prizrenin e Kosovën në përgjithësi si dhe për mundësinë e shkëmbimit të studentëve dhe përvojave kulturore të vendeve tona.

Mund të jetë një imazh i 2 persona dhe teksti

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Më Shumë

Trepça kampion i Kosovës

Klubi mitrovicas Trepça e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës, pasi mposhti në finale Golden Eagle Yllin. Me seri prej 3:2, mitrovicasit triumfuan në...

QKMF-së në Malishevë i shtohen edhe katër mjek të rinj

Sot, në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF) “Dr.Shpëtim Robaj” në Malishevë, janë nënshkruar kontratat e punës me katër mjek të rinj, mjek të...

Lajmet e Fundit